Литературно-музыкальный вечер «Вдохновившись родными напевами…»

Хөрмәтле яҡташтар һәм районыбыҙ ҡунаҡтары!
Һеҙҙе Дәүләкән үҙәк балалар китапханаһы «Туған ерҙән һут алып…»
әҙәби-музыкаль кисәһенә саҡыра
Программала:
Шағирә, филология фәндәре кандидаты, Башҡортостан Республикаһы һәм Рәсәй Федерациһы яҙыусылар берлеге ағзаһы Олеся Әхмәтрәхимованың “Тыңғыһыҙ ел” китабының исем туйы

Мәскәү ҡалаһында донъя күргән “Хәҙисә өләсәй әкиәттәре – Сказки бабушки Хадисы”, “Волшебная утка” башҡорт әкиәттәре йыйынтыҡтары менән танышыу
Халыҡ ижады һәм әҙәбиәт тураһында әңгәмә
Һеҙҙе йыр-моң менән һуғарылған кисәлә көтөп ҡалабыҙ!

Сара 11 апрелдә Дәүләкән үҙәк балалар китапханаһында үтә. Адресы: Дәүләкән ҡалаһы, Д.Бедный урамы, 6. Башланыу ваҡыты: 15.00 с.

Уважаемые земляки и гости нашего города! Приглашаем Вас на литературно-музыкальный вечер «Вдохновившись родными напевами…»
В программе:
Презентация сборника стихотворений поэтессы, кандидата филологических наук, члена Союза писателей Республики Башкортостан и Российской Федерации Олеси Ахмадрахимовой «Неугомонный ветер»
Знакомство со сборниками башкирских сказок, увидевшими свет в
г. Москве “Хәҙисә өләсәй әкиәттәре – Сказки бабушки Хадисы”, “Волшебная утка”
Выступления видных деятелей культуры о фольклоре и литературе

Мероприятие состоится 11 апреля по адресу: г. Давлеканово, ул. Д.Бедного, 6 в большом зале Давлекановской центральной детской библиотеки.
Начало в 15.00 ч.